AInstein - MI-re vagy képes?
AInstein - MI-re vagy képes?

🕰️ AI Időutazás – Országos Mesterséges Intelligencia Használati Verseny 🚀
múlt – jelen - jövő
Mi lett volna, ha a középkor lovagjai mesterséges intelligenciával készülnek a csatára? Mi történt volna, ha Leonardo da Vinci vagy Einstein AI-asszisztenssel dolgozhat? Milyen most az életünk? Vajon milyen lesz a világ 2050-ben, ahol az AI minden döntésünkkor jelen van?
Most Te és Csapatod lehettek az időutazók!
Az AI Időutazás versenyen három korszakon át – a múlt, a jelen és a jövő világán keresztül – mutathatjátok meg, mit tudtok fantáziából, kreativitásból és gondolkodásból.
Nem kell programozónak lenned – elég a kíváncsiságod, a jó ötleteid és a csapatod lelkesedése.
Lépjetek be a mesterséges intelligencia időgépébe, és írjátok újra a múltat, éljétek a jelent, formáljátok a jövőt!
Induljatok 3 fős csapatokkal a 9–13. évfolyamból, kérjetek fel egy tanárt, aki támogat Benneteket – és indulhat a kaland!
- forduló 2025. november 3-án indul online teszt kitöltésével és egy kreatív feladattal a múltból– jelentkezésnek az első forduló feladatsorának kitöltése számít.
- forduló 2026. január 5-től indul online –
- Problémamegoldás AI-vel – Hagyományos tananyag újragondolása
- Kreatív: Művészeti alkotások + zene (kiállítás)
- forduló tervezett időpontja: 2026. március 31. személyesen Szegeden – a 8 legjobb csapat részvételével – a feladat közzététele a 2. forduló után várható
Ha részese akarsz lenni az első országos középiskolai 'AINSTEIN - MI-re vagy képes?' versenynek, ne habozz!!!
Az 1. forduló feladatai a LINKRE kattintva érhetők el.

