Képzéseink 2020/2021-es tanévtől

Lubickoltunk a német szakmai szókincsben!

erasmusdayslogo.jpg

2019-1-HU01-KA102-060155 „Hajózz velünk az Erasmus+ vizein!”

LUBICKOLTUNK A NÉMET SZAKMAI SZÓKINCSBEN!

Iskolánk az ErasmusDays programsorozat keretében kétnapos rendezvényt szervezett 2020.10.15-16-án.

Csütörtök délután a Disszemináció keretében beszámoltak diákjaink a Kielben és Chemnitzben teljesített szakmai gyakorlat tapasztalatairól, a két hét során szerzett sok-sok élményükről. Munkájukat több szempontból is értékeltük. Miben fejlődtek diákjaink a két hét alatt, erről a német cégek adtak értékelést; hogy mennyiben voltak elégedettek a diákok és a szülők a programok szervezésével, lebonyolításával, azt is megtudhattuk ezen a délutánon. Ekkor került sor az Europass mobilitási igazolványok ünnepélyes átadására is. A vírushelyzet előírásainak megfelelően alsóbb éves diákjaink is érdeklődéssel hallgatták a beszámolókat. Reméljük, Ők lesznek a jövő tanév gyakornokai.

Pénteken online német nyelvi nyereményjátékkal folytatódott a program, melyben 9 osztály mintegy 200 németül tanuló diákja vett részt. A sokrétű feladatok (virtuális séta Kielben, szakmai szókincs gyakorlása, hallás utáni értés zeneszám alapján) teljesítése legsikeresebben a 10. és 11. évfolyam tanulóinak sikerült.

A nyereményjáték nyertesei:

I.helyezett: Gonda Gréta (10.D)
II.helyezett: Zelizi Kata (10.B)
III.helyezett: Halkó Renáta (11.D)

Az osztályokban a legjobb eredményt elérő tanulók:

9.A Baranyi Dávid
10.A Benák Fanni
11.A  Erdélyi Hargita
11.B Buza Evelin Petra
12.A Halász Enikő

Gratulálunk a nyerteseknek!

Örülünk, hogy mindkét szakmai napon sok érdeklődőt nyerhettünk meg a programnak, együtt ünnepelhettük az Erasmus+ programot és Európát!

Erasmus+ projektmenedzsment

CsatolmányMéret
ErasmusDays_beszamolo.pdf517.28 kB
Nyelvi jatek.jpg87.36 kB
Nyelvi verseny helyezettjei.jpg113.4 kB
Disszeminacio2020.jpg220.92 kB
ErasmusDays2.JPG181.52 kB
ErasmusDays3.JPG173.96 kB