Képzéseink 2020/2021-es tanévtől

Iskolapszichológus bemutatkozása a diákoknak

„…a pszichológus egy hajó, ami felvesz  úszás közben, ha elfáradtál,
és utadra enged, ha újra elég erős vagy továbbúszni…”
 
„Lehet, hogy hosszú távon a pesszimistának van igaza,
de az optimista jobban érzi magát közben.”
Daniel L. Reardon
 

Kedves kőrösy-s diák!

Bősze Karola vagyok, az iskola pszichológusa. Gyakran hallom diákoktól, mit gondolnak a pszichológusokról: agyturkász, lélekbúvár, az aki belelát fejekbe, aki már egy szimpla köszönés alapján analizálni tudja a másikat, stb. És hallom azt is, mi a véleményük arról, aki pszichológushoz jár. Bolond, dilis, őrült, „nemnormális”, és így tovább.. Legtöbbször kiderül, még sosem jártak pszichológusnál, amit gondolnak, azok pusztán előítéletek, nem a saját, valós tapasztalataikra alapozzák.
Ha problémád van, jó, ha első körben próbálod a saját erődből megoldani. Ha így nem megy, a hozzád közel állóktól várhatsz segítséget. Sokszor csak egy naaagy beszélgetés kell, hogy jobban érezd magad. Mégis, ha úgy látod, egy idegen, egy a családodtól és baráti körödtől teljes mértékben független valaki – mondjuk egy pszichológus - jobban tudna segíteni neked, keress meg, és rágjuk át közösen a problémát. Azzal, hogy hozzám fordulsz, nem vállalsz semmilyen hosszú távú elkötelezettséget. Ha úgy gondolod, már nincs szükséged támogatásra, bármikor mondhatod, hogy ennyi most elég volt. (Általában 5-6 alkalmas egyéni foglalkozást (beszélgetést) szoktam felajánlani a hozzám forduló diákoknak.)
Fontos, hogy tudd: az, hogy valakinek problémája van teljesen hétköznapi és normális dolog! Sőt, az a furcsa, ha valaki azt mondja, neki nincs (ő valószínűleg egyszerűen nem mond igazat)! Hogy valamivel pszichológushoz fordulsz, az arról tanúskodik, erőfeszítést teszel azért, hogy a problémádra megoldást találj. Én nem az vagyok, akinek minden kérdésre ott lapul a válasz a zsebében, ne várj tőlem kész tippeket, tanácsokat. De abban biztosan segíteni tudok neked, hogy közös erővel megtaláljuk a TE legjobb megoldásodat!

Felsorolok néhány problémát, amivel diákok fordulni szoktak hozzám:

 • az utóbbi időben nem tudsz eléggé összpontosítani vagy egyszerűen elment a kedved a tanulástól, ez pedig megnyilvánul a tanulmányi eredményedben is
 • sokat tanulsz, ez mégsem látszik az eredményeiden
 • gyakran tapasztalsz testi tüneteket (szédülsz, fáj a hasad, hasmenésed van, izzadsz, remegsz) dolgozatírás előtt
 • olyan dolog történt veled, amivel nem tudsz mit kezdeni
 • úgy érzed, nem tartozol sehová, nincs aki megértene
 • csalódtál valakiben, és nem tudsz túllépni rajta
 • egy ideje jelentős mértékben ingadozik a testsúlyod
 • túl sokat vagy túl keveset alszol
 • gyakran ok nélkül változik a hangulatod
 • sokszor ingerült és agresszív vagy, pedig azt sem tudod, miért nem érzed jól magad otthon.
 • nem jöttök ki jól valamelyik osztálytársaddal vagy tanároddal
 • beszélgetni szeretnél intim témákról, mint a párkapcsolat, szexualitás
 • stb.

Ha kérdésed, kérésed van, illetve ha a személyes találkozáshoz szeretnél időpontot egyeztetni, írj a következő e-mail címre:
karola2727@gmail.com vagy keress meg a facebook oldalamon:
Bősze Karola pszichológus

Fogadóóra időpontja:
Hétfő 9:50- 10:35

CsatolmányMéret
iskolapszichologus.pdf376.07 kB

Székhelyintézményünk

Szegedi SZC

Események

« október 2020 »
hkszecspszov
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Közelgő események

Pályázatok

Microsoft innovatív iskola

Erasmus + projekt

Erasmus + projekt

Határtalanul!

határtalanul

 

Erasmus + projekt

Kapcsolataink

Kőrösy

Iskolánk Pénziránytű iskola

Iskolánk az Oktatási Hivatal Bázisintézménye