Képzéseink 2020/2021-es tanévtől

Út a tudományhoz

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által meghirdetett Útravaló Ösztöndíjprogram Út a tudományhoz alprogram pályázatában 741.187 Ft vissza nem térítendő támogatást nyert iskolánk. Pályázatunk címe Jelen tényeivel a jövőt kutatva, Kőrösy nyomában.
A kutatási programunk célja, hogy a tanulók egy teljes adatgyűjtési, elemzési folyamatot végig kövessenek, azok részeiben aktívan működjenek közre. A megvalósítás során az adatgyűjtésre Pályaválasztási Napokon került sor, majd ezt követte az adatok elemzése.

A megvalósítás során kiemelt hangsúlyt kapott a matematika és a digitális kompetenciák fejlesztése, valamint a kutatómunka alapjainak elsajátítása. A projekt szakmai partnere a Központi Statisztikai Hivatal Szegedi Főosztálya.
Minden további információ az elemzések előrehaladásával iskolánk honlapján nyomon követhető.

A projektcsapat tagjai:
Béres Adrienn, Katona Laura, Rácz-Fodor Anna és Veszelinov Ivona  (12.B osztályos tanulók) és Beharóczkiné Varga Andrea (kutatásvezető tanár).

A projekt fizikai befejezése: 2017. június 30.

A projekt beszámolója és a bemutató videója elérhető a linkekre kattintva.